Dzięki władzom Wielkiej Brytanii do 31 marca br. złagodzone zostaną obowiązujące od 24 grudnia 2022 roku przepisy wobec przewoźników z Unii Europejskiej. Driver & Vehicle Standards Agency zaniecha na trzy miesiące stosowanie sankcji, co obejmie również kary pieniężne, które nie będą nakładane, a zastąpią je pouczenia. Taką informację podało brytyjskie Ministerstwo Transportu.

Złagodzenie przepisów dotyczy trzech ograniczeń obowiązujących od 24 grudnia 2022 roku:

  • Spedycji pomiędzy Wielką Brytanią, a państwami trzecimi przez transporterów z UE jedynie na podstawie zezwoleń Europejskiej Konferencji Ministrów Transportu;
  • Zakazu realizowania przez transporterów z Unii Europejskiej jednego przewozu kabotażowego po wjechaniu do Wielkiej Brytanii bez załadunku (w przeciągu 7 dni na terenie UK przewoźnicy z UE mogą zrealizować dwa przewozy kabotażowe, po dostarczeniu towaru w międzynarodowym ruchu);
  • Zakazu realizowania przez przewoźników z UE operacji transportu kombinowanego (wybranych form transportu intermodalnego, gdzie ładunki są przewożone w tym samym pojeździe lub jednostce, przy czym używa się do tego więcej niż jednego rodzaju transportu) na terenie Wielkiej Brytanii.

 

Świadczymy usługi transportowe dowolnymi typami pojazdów na terenie całego kraju zarówno w systemie całopojazdowym, jak i przesyłek drobnicowych.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów transportujemy towary do dowolnych miejsc w całej Polsce. W zależności od potrzeb przewozimy nie tylko duże ładunki, lecz także mniejsze paczki. Dbamy o terminową realizację zleceń i przez cały czas monitorujemy przesyłki.