Walka z rozproszeniem podczas jazdy

Kto z nas nie czytał chociaż raz smsa albo nie przeglądał stron internetowych podczas prowadzenia auta? Niestety robi to za dużo osób, a jak wiemy, wystarczy chwila nieuwagi do spowodowania kolizji. ¼ Europejczyków przyznaje się do korzystania z telefonu podczas jazdy, tak podaje Europejskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (GDRD) przeprowadza kontrole na drogach, które mają pomóc w walce z rozproszonymi kierowcami. Zaplanowana akcja potrwa do 13 września br., a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwa Europejska Sieć Policji Drogowych (ROADPOL).

W Hiszpanii od marca 2021 roku można otrzymać 6 punktów karnych za jazdę z telefonem komórkowym.

Nie korzystnie z zestawu głośnomówiącego to o 3,6 razy większe ryzyko wypadku, pisanie wiadomości to 6 razy większe ryzyko, a wybieranie numeru – 12 razy. Pomyślmy o tym zanim sięgniemy podczas jazdy po telefon.

Świadczymy usługi transportowe dowolnymi typami pojazdów na terenie całego kraju zarówno w systemie całopojazdowym, jak i przesyłek drobnicowych.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów transportujemy towary do dowolnych miejsc w całej Polsce. W zależności od potrzeb przewozimy nie tylko duże ładunki, lecz także mniejsze paczki. Dbamy o terminową realizację zleceń i przez cały czas monitorujemy przesyłki.