Transport na Ukrainę

Nasz wschodni sąsiad jest atrakcyjny gospodarczo dla przedsiębiorców i daje wiele możliwości.

Ukraina należy do programu unijnego, tj. do Europejskiej Sieci Transportowej, który dotyczy sieci zarówno drogowych, wodnych, lotniczych jak i kolejowych, aczkolwiek nie jest członkiem Unii Europejskiej, a co za tym idzie, komplikuje to organizację transportu, gdyż jest inna niż do krajów należących do Unii.

Ukraina nie jest krajem zapewniającym pełne bezpieczeństwo, przez wzgląd na panującą tam sytuację powinniśmy zatroszczyć się przede wszystkim o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika OCP. Ważne, aby dotyczyło również tych państw, które nie należą do Unii. Warto także ubezpieczyć się od kradzieży, zwłaszcza jeśli przewozimy wartościowy towar.

Niepewna sytuacja polityczna panująca na Ukrainie to niestety nie jedyny problem, w grę wchodzą jak zawsze formalności. Każdy błąd w wypełnionym dokumencie to opóźnienia w przewozie towaru. Niezbędne są takie dokumenty jak świadectwo przewozowe (znajdziemy w nim informacje dot. kraju, z którego pochodzi towar), specyfikacja czy faktury dla odbiorcy towaru.

Żeby spedycja na Ukrainę mogła się odbyć, niezbędne jest uzyskanie zezwolenia ogólnego lub zezwolenia EMKT. Występuje kilka rodzajów zezwoleń, między innymi zezwolenie dwustronne, tzw. loco, pozwala ono na jednorazowy transport z Polski na Ukrainę i z powrotem. Inne zezwolenie, tranzytowe, pozwala na transport przez Ukrainę tam i z powrotem, aczkolwiek bez możliwości rozładunku czy załadunku, oczywiście jeśli nie zostało to ustalone inaczej w przepisach dwustronnych. Dzięki zezwoleniu ogólnemu możemy wykonać przewóz zarówno tranzytowy jak i dwustronny. Dzięki zezwoleniu kr-3 spedytor ma prawo zawieźć lub wywieść towar do lub z kraju innego niż ten, w którym pojazd został zarejestrowany. Zezwolenie EMKT zwane wielostronnym oraz wielokrotnym pozwala na spedycję pomiędzy krajami, które przynależą do Europejskiej Konferencji Ministrów Transportu, również Polska i Ukraina są jej członkami. Zezwolenie to nie dotyczy spedycji ładunków ponadgabarytowych oraz innych specjalnych przewozów.

Nie musicie sami znać się na tym wszystkim. Skorzystajcie z usług naszej firmy, a my zajmiemy się wszelkimi formalnościami. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która zna realia transportu międzynarodowego.

Transport, Spedycja i Logistyka

Spedycja międzynarodowa to przewóz towarów i ładunków, który odbywa się pomiędzy innymi państwami. Nasza firma oferuje  spedycję drogową na terenie Europy i Azji na najwyższym poziomie.

Nasza firma odpowiednio wybierze środek transportu, dostosowany do rodzaju zleconego towaru. Oprócz merytoryki zajmiemy się również stroną formalno-prawną. Nasza spedycja-  twój brak problemów.

Spedycja ładunków ponadgabarytowych, niebezpiecznych, atakze tych, które wymagają specjalnych warunków. Gwarantujemy doradztwo w zakresie transportu ładunku.

Nasi spedytorzy kompleksowo i rzetelnie zajmą się zleconym działaniem. Poprzez wieloletnie doświadczenie są konkurencyjni na rynku, potrafią pracować pod presją czasu i szybko reagować w kryzysowych sytuacjach.