Transport kolejowy posiada trzy podsektory: pasażerski transport kolejowy, towarowy transport kolejowy oraz infrastrukturę transportu kolejowego. Transport kolejowy ma dużo zalet i jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przez klientów, zwłaszcza tych, którzy chcą przetransportować wielotonowy ładunek, a odległość jest bardzo duża. Tego typu transport jest często wybierany przy towarach sypkich.

Infrastruktura kolejowa ma szeroko rozbudowaną sieć połączeń szynowych, przez co można dostać się do wielu miejsc na całym świecie. Przewozy odbywają się w wagonach normalnotorowych i szerokotorowych. Obawa przed awarią na trasie jest dużo mniejsza niż podczas transportu drogowego, a do tego połączenia są bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu można skrócić czas przewozu ładunku.

Na torach nie doświadczymy korków jak w przypadku dróg, to też jest bardzo ważna kwestia, którą bierzemy pod uwagę wybierając tego typu przewóz.

W usługach transportowych  „Markę firmy budują wszyscy pracownicy, nie tylko zarząd”

Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/marke-firmy-buduja-wszyscy-pracownicy-nie-tylko-zarzad-993010
Firma Sped-Trans, zajmująca się transportem, spedycją, magazynowaniem, świadcząca też usługi agencji celnej, powstała w 2005 r.
Założyła ją Anna Gizowska (wówczas Iwanicka). Na początku była to jednoosobowa działalność prowadzona w małym pokoju..