Polsko-ukraińskie przejścia graniczne – jakie zmiany dla ciężarówek?

W terminie od 1 września do 30 listopada br. będą zmiany w funkcjonowaniu polsko-ukraińskich przejść granicznych dla ciężarówek.
Pojazdy o masie 7,5 t (dopuszczalna masa całkowita) będą mogły przejść odprawę tylko i wyłącznie na niżej wymienionych przejściach granicznych:
Krościenko – Smolnica;
Zosin – Ustiług;
Budomierz – Hruszew;
Dołhobyczów – Uhrynów.
Ciężarówki powyżej 7,5 t (dopuszczalna masa całkowita) przejdą odprawy na przejściach granicznych:
Korczowa – Krakowiec;
Dorohusk – Jagodzin;
Medyka – Szeginie;
Hrebenne – Rawa Ruska.
Przewożone towary, które podlegają kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych (IJHARS), Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) oraz Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (PIW), będą przeprowadzane bez zmian, w punktach kontroli granicznej, które zostały wytypowane zgodnie z rozporządzeniem 2017/625 – taką informację podało Ministerstwo Finansów.

Świadczymy usługi transportowe dowolnymi typami pojazdów na terenie całego kraju zarówno w systemie całopojazdowym, jak i przesyłek drobnicowych.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów transportujemy towary do dowolnych miejsc w całej Polsce. W zależności od potrzeb przewozimy nie tylko duże ładunki, lecz także mniejsze paczki. Dbamy o terminową realizację zleceń i przez cały czas monitorujemy przesyłki.