Transport międzynarodowy – Białoruś Polska

9 grudnia br. nastąpiła zmiana w przepisach drogowych u naszych sąsiadów, o czym 8 grudnia br. poinformował białoruski tygodnik „Tygodnik Niwa”.

Zmiany dotyczą pojazdów ciężarowych z Polski. Każda ciężarówka przewożąca towar tranzytem, która wjedzie na terytorium Białorusi, ma bezwzględny obowiązek posiadania plomby nawigacyjnej. Cena takiej plomby wynosi 100 euro.

Nakaz umieszczania plomb nawigacyjnych, wprowadzony w 2020 roku dotyczył tylko niektórych pojazdów. Od lata przepis dotyczy kierowców z Litwy, teraz obowiązuje również tych z Polski.

Media oszacowały, że Białoruś zarobi około 233 mln euro rocznie, jeśli obowiązek posiadania plomb wprowadzi również dla Ukrainy i Łotwy.

Transport, Spedycja i Logistyka

Spedycja międzynarodowa to przewóz towarów i ładunków, który odbywa się pomiędzy innymi państwami. Nasza firma oferuje  spedycję drogową na terenie Europy i Azji na najwyższym poziomie.

Nasza firma odpowiednio wybierze środek transportu, dostosowany do rodzaju zleconego towaru. Oprócz merytoryki zajmiemy się również stroną formalno-prawną. Nasza spedycja-  twój brak problemów.

Spedycja ładunków ponadgabarytowych, niebezpiecznych, atakze tych, które wymagają specjalnych warunków. Gwarantujemy doradztwo w zakresie transportu ładunku.

Nasi spedytorzy kompleksowo i rzetelnie zajmą się zleconym działaniem. Poprzez wieloletnie doświadczenie są konkurencyjni na rynku, potrafią pracować pod presją czasu i szybko reagować w kryzysowych sytuacjach.