Jakie konsekwencje niesie za sobą przewóz imigrantów ?

Według brytyjskiej ustawy to kierowcy i przewoźnicy odpowiadają za przewóz nielegalnych imigrantów, a służby Border Force nakładają na takich spedytorów wysokie kary.

Kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 600 funtów za nielegalnego pasażera i 600 funtów za każdego następnego. Natomiast właściciel pojazdu lub firma spedytowa otrzyma aż 2000 funtów za przewożonego imigranta, a każdy kolejny imigrant to kolejne 2000 funtów.

Żeby uniknąć mandatu, potrzebna jest akredytacja Border Force, czyli przynależność do Programu Akredytacyjnego Kar Cywilnych Straży Granicznej i posiadanie certyfikatu (Civil Penalty Accrreditation Scheme). Jest to potwierdzenie służb brytyjskich, że w firmie został wdrożony efektywny system, który ma zapobiegać nielegalnemu przewozowi imigrantów. Certyfikat wydawany jest przez Ministerstwo sprawiedliwości Wielkiej Brytanii, które też określa warunki, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać ww. dokument.

Uwaga, jeśli kierowca otrzyma mandat za nielegalny przewóz imigrantów, a następnie zmieni pracę, mandat będzie musiał zapłacić właściciel firmy, a nie kierowca, który odszedł z pracy !!!

Transport – Zapoznaj się z naszą ofertą

Transport krajowy

Świadczymy usługi transportowe dowolnymi typami pojazdów na terenie całego kraju zarówno w systemie całopojazdowym, jak i przesyłek drobnicowych.

Transport międzynarodowy

Oferujemy całopojazdowe oraz drobnicowe przewozy towarów pojazdami o ładowności od 1,5 do 24 t. Działamy w całej Europie i we Wspólnocie Niepodległych Państw.

Transport chłodniczy i specjalistyczny

Transportujemy towary ponadgabarytowe oraz wymagające przewozu w warunkach chłodniczych i innych np przy eskorcie policji, z ładunkami ponad gabarytowymi i wiele innych.

Magazynowanie

Firma Spedtrans – Spedycja i logistyka świadczy usługi  dostępu do powierzchni magazynowych, sieci składów celnych oraz usług logistycznych związanych z transportowanymi ładunkami.

Agnecja Celna i odprawa

Usługa Logistyki i Transportu –  przypadku wysyłek towarów poza Unię Europejską zajmujemy się wszystkimi niezbędnymi formalnościami i dokumentacją.